O kotlích ENBRA CD

Kotle ENBRA CD splňují nejpřísnější požadavky moderních domácností na komfort obsluhy a možnosti regulace či integraci do systému takzvaného chytrého domu. Široké pásmo modulace s počátečním výkonem již od 2,7 kW umožňuje optimálně využívat efektivní kondenzační režim šetřící palivo a je šetrné k zapalovací automatice kotle díky omezení „zbytečných“ startů kotle. Výhodou jsou rovněž malé rozměry a snadná instalace i do omezeného prostoru technických místností domu. Pomocí nové řady kotlů je možné snadno pokrýt výkonový rozsah od 2,7 do 100 kW, v případě instalace v kaskádách lze uspokojit i výkonové potřeby větších aplikací.

Kotle ENBRA CD nabízejí široký rozsah modulace v poměru 1:9. To znamená, že výkon 24kW kotle je možné regulovat již od hodnoty 2,7 kW a kotel o výkonu 34 kW může pracovat už od 3,8 kW. Široké možnosti modulace výkonu předurčují tyto kotle též pro použití v moderních nízkoenergetických domech. Je totiž možné využívat nízký výkon pro vytápění, přičemž je však rezerva výkonu zachována pro období tuhé zimy či pro ohřev teplé vody.

Plynové kotle ENBRA CD je možné dálkově ovládat elektrickým signálem on/off, pomocí komunikace Open Therm, případně signálem 0–10 V. Kotle je tak možné zapojit do stále rozšířenějších systémů chytrých domácností. Výkon kotle lze nastavovat zvlášť pro vytápění a pro ohřev teplé vody. Volitelně jde kotle rozšířit také rozhraním iModule, které umožňuje ovládat vytápění v domě prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu. Potřebná aplikace je pak zdarma ke stažení v obchodě Google Play.

Patentovaný výměník kotle je vyrobený z jednoho kusu ocelové trubky o průměru 28 mm a tloušťce stěn 8 mm. Díky patentovanému řešení výměníku mají kotle ENBRA velmi dlouhou životnost. Výměník sám je pak téměř nezničitelný a velmi odolný proti zanášení. Všechny kotle této produktové řady používají stejný modul řídicí elektroniky, což podstatným způsobem zjednodušuje servis. Závěsné varianty kotlů pak mají všechny stěny krytu odnímatelné pro co nejjednodušší údržbu a revize.

 Hlavní výhody řady plynových kotlů ENBRA CD

 • Velký rozsah pokrývaného rozmezí výkonů – od 2,7 do 100 kW. Kaskádové moduly pro vytvoření jakékoli kombinace výkonů 18, 25, 34, 50 a 100 kW.
 • Široké možnosti modulace výkonu v poměru 1:9.
 • Možnost dokoupení modulu pro ovládání chytrým telefonem či tabletem.
 • Možnost ovládání signálem 0–10 V, On/Off či přes Open Therm.
 • Oběhové čerpadlo energetické třídy A s modulací výkonu.
 • Nezničitelný výměník vyrobený z jednoho kusu oceli.
 • Kompaktní vnější rozměry.
 • Tichý a úsporný provoz.
 • Všechny části kotle se vyrábí v EU.

 Řada kondenzačních plynových kotlů ENBRA CD je určena především pro domácnosti a menší objekty. Zákazníci si mohou vybrat z výkonových variant 24, 28, 34 a 50 kW. Výkon kotle je přitom možné modulovat v nadstandardním poměru 1:9, a to jak pro vytápění, tak i pro ohřev teplé vody. Kotel s nejnižším výkonem v řadě tak může do otopné soustavy domu dodávat pouhých 2,8 kW, což se hodí zejména při použití v nízkoenergetických domech a budovách s malými tepelnými ztrátami.

K dispozici jsou zařízení pro připojení k externímu zásobníku, pro průtokový ohřev a také kotle s integrovaným zásobníkem na teplou vodu. Kotle s integrovaným zásobníkem užitkové vody využívají k ohřevu teplé vody patentovaný systém Duopass, u kterého dochází k předehřevu užitkové vody před vstupem do zásobníku na 35°C. Tím pádem není potřeba vodu v zásobníku ohřívat o 40°C , ale jen o cca 10-15°C. Díky tomu může kotel i při ohřevu vody pracovat ve velmi úsporném kondenzačním režimu, což snižuje energetické nároky na ohřev vody o 10 %. Princip funkce systému Duopass můžete shlédnout na Youtube kanálu společnosti ENBRA. Nejnovějšími přírůstky do řady ENBRA CD jsou pak stacionární provedení HS a Z40S (s integrovaným zásobníkem a ohřevem vody Duopass), vhodné především pro náhradu starých stacionárních kotlů ve sklepích.

Kotle ENBRA CD mají v základní výbavě možnost práce v ekvitermním režimu, tedy řízení výstupní teploty topné vody na základě venkovní teploty. K využití této funkce je nutné dokoupit pouze čidlo venkovní teploty. Další výraznou předností kotlů jsou integrované převodníky pro řízení kotle externím signálem 0-10V. Připojení kotle k nadřazené regulaci je tak bez nutnosti dalších investic. Výhodou kotle ENBRA CD je rovněž snadná montáž a servis. Výrobce se může pochlubit nízkými cenami náhradních dílů, a především prodlouženou záruční dobou. Na kotel poskytujeme bezpříplatkovou záruku v délce pěti let, pro jejíž uznání navíc nevyžadujeme používání chemických protikorozních přísad v otopné vodě. Protikorozní chemická aditiva je totiž většinou nutné do otopné vody přidávat právě kvůli ochraně klasických výměníků. Zákazník tak při instalaci ušetří zhruba 1 500 Kč.

Zajímavou novinkou využívající osvědčený výměník a konstrukci kotle je poté průtokový kondenzační ohřívač vody ENBRA SFK, který nemá na českém trhu alternativu, ať už se jedná o velikost, nebo o parametry dodávky teplé vody.

Máte dotaz? Napište nám

 1. *
 2. *
 3. *